Zamiennik tonera czy oryginał?

Czy warto kupować zamienniki? Warto! Odpowiadamy dlaczego.

Kiedy w naszej nowej drukarce kończy się toner i idziemy do sklepu po nowy, możemy być nie mile zaskoczeni ceną. Dlatego też wiele osób kupuje zamienniki. Jeśli również rozważasz taką możliwość z pewnością przekonasz się, że zamiennik tonera jest lepszy od oryginalnego z co najmniej trzech powodów. Są to cena, dostępność i jakość.

Zamiennik tonera można dostać w dużo lepszej cenie niż toner oryginalny. Zamiennik może być nawet o połowę tańszy, co nie jest bez znaczenia jeśli drukujemy dużo. Co więcej często oryginalne tonery kosztują więcej niż nowa drukarka, gdyż producenci drukarek zarabiają głównie na eksploatacji. Dlatego warto rozważyć kupno zamiennika, jeśli nie chcemy zmieniać drukarki na nową za każdym razem jak skończy się do niej toner.

Zamiennik tonera jest również dostępny dla praktycznie wszystkich modeli drukarek aktualnie dostępnych na rynku, jak i starszych modeli, do których ciężko jest już dostać toner oryginalny. Nie musimy się obawiać, że kupimy nieodpowiedni model. Musimy jedynie sprawdzić jaki rodzaj tonera pasuje do naszej drukarki. Zamienniki zwykle pasują do kilku modeli i w punkcie regeneracji możemy liczyć na pomoc w dopasowaniu odpowiedniego zamiennika.

Zamienniki tonerów kontra Oryginały

Jeśli chodzi o jakość zamiennik tonera nie ustępuje miejsca oryginalnym tonerom. Nie należy więc obawiać się, że druk będzie gorszej jakości. Warto jedynie zwrócić uwagę, aby zamiennik tonera był z pewnego źródła. Warto poradzić się znajomych lub sprawdzić opinie w internecie na temat punktu, w którym chcemy zakupić zamiennik. Najlepiej jeśli jest regenerowany w Polsce.

Dlatego też warto kupować zamienniki do drukarek. Za jeden oryginalny toner otrzymamy dwa zamienniki. Są dostępne dla różnych modeli drukarek i nie ustępują jakością oryginalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *