szkolenia bhp w Gdyni

BHP dla pracowników morskich

Czy potrafisz pracować bezpiecznie niezależnie od warunków panujących na twoim stanowisku pracy? Jeśli nie, pora to zmienić. Czy wiesz że bezpieczeństwo podczas pracy jest nagminnie łamane w wielu polskich firmach, niezależnie od branży i wykonywanej tam pracy? W ponad połowie przypadków prowadzi to do poważnych urazów ciała, wypadków wymagających hospitalizacji, a czasami i śmierci. Z pewnością nikt z nas nie chciałby się znaleźć w podobnej sytuacji. Jak można tego uniknąć? Jest kilka sposobów, a pierwszym z nich jest szkolenia bhp w Gdyni.

Obowiązek przeprowadzania takich szkoleń ma każdy pracodawca. Szkolenia muszą być prowadzone przez osoby z odpowiednio dużym doświadczeniem zawodowym. Z uwagi na wygodę pracodawcy, szkolenie bhp w Gdyni najczęściej jest prowadzone przez firmy zewnętrzne, które za wykonaną pracę wystawiają faktury. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pracodawcy nie muszą interesować żadne szczegóły związane z organizacją szkolenia. Za wszystko odpowiada firma szkoleniowa. To ona ustala program szkolenia, jak również dba o przygotowanie potrzebnych materiałów.

 

Dla kogo takie szkolenia bhp w Gdyni są adresowane?

Co rozumiemy pod pojęciem pracownik morski? Są to między innymi osoby wykonujące pracę na statkach, okrętach i kutrach rybackich. Pracownicy podlegający takim szkoleniom mogą również pracować w portach i dokach, a także firmach transportowych i logistycznych, zajmujących się ładowaniem kontenerów i obsługą dostaw na statki. Wszystkie szkolenia są odpowiednio przygotowane pod kątem merytorycznym, a ich uczestnicy otrzymują również niezbędne materiały dydaktyczne, które zachowują na własność. To właśnie one pozwalają im w każdej chwili przypomnieć sobie najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa i pracować w sposób zgodny z wytycznymi prawa pracy. Zdecydowanie zmniejsza to ryzyko wypadku podczas wykonywania pracy, a tym samym ogranicza liczne komplikacje, jak kontrola PIP czy wypłata odszkodowania poszkodowanemu pracownikowi.