standy reklamowe

Jak samodzielnie naprawić uszkodzone standy reklamowe

To może się zdarzyć każdemu właścicielowi standów. Zapomniałeś ich zabrać na noc do sklepu i jakiś wandal je uszkodził. Zniszczenia nie są duże, ale widoczne z daleka. Szpecą widok i teraz zastanawiasz się nad tym, jak można je niewielkim kosztem naprawić? Chcemy ci w tym pomóc. Oto kilka prostych do wykonania napraw, które można zastosować wobec uszkodzonych standów plastikowych i stalowych. Stosując się do naszych porad, możesz mieć pewność że będą mogły ci służyć jeszcze przez długi czas.

 

Pęknięte standy reklamowe można spawać

 

Większość z nas przez określenie spawanie rozumie łączenie elementów metalowych. Jednak ten termin może się również odnosić również do naprawiania tworzyw sztucznych. Metoda jest powszechnie stosowana np. w branży motoryzacyjnej, do napraw uszkodzonych zderzaków samochodowych. Dlatego również, jeśli zauważysz że twoje standy są pęknięte, nie wpadaj w panikę. Poszukaj na internecie zestawów do spawania tworzyw sztucznych i zakup dla siebie jeden taki komplet. Znajdziesz w nim niezbędne akcesoria, takie jak specjalną siatkę wzmacniającą, a także żywice, utwardzacze i narzędzia.

 

Przed spawaniem standa, należy dokładnie oczyścić jego tylną ściankę w miejscu łączenia. Szczelinę należy powiększyć, usuwając luźne elementy i zwiększając szczelinę po to, aby żywica i klej mogły dokładnie spenetrować jej wnętrze. W określonych na opakowaniu proporcjach mieszamy obie substancje i uzupełniamy ubytki. Następnie nakładamy siateczkę i ją również dokładnie pokrywamy klejem. Całość odstawiamy na kilka godzin do wyschnięcia i stężenia

 

A jak naprawić aluminiowe standy reklamowe?

 

Nieco więcej trudności może przysporzyć nam usunięcie awarii w standach reklamowych wykonanych z aluminium. W tym przypadku nie mamy do dyspozycji tak wielu narzędzi, jak do naprawy elementów z tworzywa. Jeśli uszkodzenia nie są widoczne i nie wpływają na stabilność całej konstrukcji, można to pozostawić nieruszane. Nieco inaczej trzeba się zachować wtedy, kiedy usterka przybiera większy charakter i sprawia, że stand może być zagrożony przewróceniem się na jeden bok.

 

Naprawy aluminiowych standów reklamowych najlepiej zlecić wykwalifikowanym zakładom naprawczym, mającym duże doświadczenie w wykonywaniu takich prac. Daje nam to gwarancję, że wszystko zostanie połączone w sposób maksymalnie solidny i gwarantujący trwałość przez wiele następnych miesięcy. Jaki jest przybliżony koszt takiej naprawy? Trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu od 100 do 150 złotych.

 

Łatwe w utrzymaniu plastikowe standy reklamowe kupisz tutaj!