Zieleń w Poznaniu

Zieleń w ogrodzie zimą

Zima to czas, kiedy wielu z nas może odpocząć od codziennych obowiązków związanych z pielęgnacją i utrzymaniem swojego ogrodu w doskonałej kondycji. Jeśli należysz do miłośników zieleni, być może chciałbyś się dowiedzieć tego, jak powinna być zabezpieczona twoja zieleń w Poznaniu na okres zimy. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie palące pytania, wskazując te rozwiązania, które mogą Ci przynieść najwięcej korzyści.

Przede wszystkim powinieneś zadbać o o to, aby wszystkie rosnące w twoim ogrodzie róże, zostały przycięte na wysokość około 30 cm. Dzięki temu będą mniej narażone na zniszczenie i na wiosnę zaczną piąć się do góry. Dodatkowo, aby ochronić je przed przemarznięciem, należy wokół łodyg usypać kopce z ziemi. Dzięki temu możliwa staje się ich skuteczna ochrona nawet przed ekstremalnie niskimi temperaturami. Czy jest coś jeszcze, na co trzeba zwrócić uwagę, kiedy przygotowujemy swój ogród do zimy?

 

Można powiedzieć że każda delikatna i niskopienna zieleń w Poznaniu nie lubi mrozów i śniegu. Również coś tak popularnego jak trawa. Dlatego bardzo ważne jest, aby jeszcze na jesień dokładnie wykosić trawnik. Pozostawienie trawy zbyt długą sprawi, że śnieg który ją przysypie będzie mógł ją zmiażdżyć.

Efektem stanie się jej gnicie, utrata wytrzymałości, a w ekstremalnych przypadkach również konieczność zakładania nowego trawnika. Te wszystkie skutki uboczne mogą być szybko i łatwo wyeliminowane, jeżeli zdecydujesz się na to, aby w ostatni słoneczny weekend jesienie, przystrzyc trawę na bezpieczną wysokość. Jaka to wysokość? Taka, aby trawa samodzielnie rosła do góry i nie załamywała się, kiedy jest smagana wiatrem. Również jeśli chodzi o żywopłoty, należy pamiętać o ich przystrzyżeniu.

Żywopłotowa zieleń Poznań, mimo że odporna na niskie temperatury, będzie mogła mocno ucierpieć z powodu dużej ilości mokrego i ciężkiego śniegu, który może się na niej znajdować. Skrócenie gałęzi do długości kilkunastu centymetrów powinno wystarczyć, aby na wiosnę zieleń w dalszym ciągu wyglądała tak samo ładnie, jak wtedy jak pozostawiliśmy ją na jesień. Przycięcie żywopłotu nie jest ani czasochłonne, ani trudne, dlatego każdy posiadacz ogrodu powinien sobie z tym samodzielnie poradzić.

Jak chronić swój ogród?