Zakładanie ogrodów – krzewy owocujące.

Mając do dyspozycji kawałek ogrodu czy działki możesz stworzyć niesamowicie ujmujący i zachwycający zakątek naturalnego piękna. Zakładanie ogrodu to zajęcie, którego efektem jest barwny, ciekawy teren. Jeśli planujesz zakładanie ogrodu z pewnością już nieraz zastanawiałeś się nad tym jakie rośliny dobrać, aby wypełniały one Twój ogród i zaspokajały Twoje potrzeby. Do wyboru masz wiele różnorodnych roślin: kwiaty, drzewa czy krzewy. W każdym rodzaju zieleni istnieje mnóstwo różnych gatunków, co daje nam naprawdę szeroką gamę połączeń i możliwości. Ogród to przede wszystkim kwiaty i inne ozdobne elementy. Do takich naturalnych ozdób należą także krzewy, które nie tylko mogą przystroić Twój ogród, ale przynieść Ci także przyjemność w postaci owoców.
Zakładanie ogrodu wiąże się zatem z wyborem różnych roślin. Na jakie warto zwrócić uwagę? Do krzewów jakie mogą nam przynieść konsumpcyjne korzyści należy chociażby borówka wysoka. Borówka wysoka tzw. amerykańska jest rośliną wieloletnią, należącą do rodziny wrzosowatych. Jej uprawa nie należy do najłatwiejszych zadań. Borówka ma wysokie wymagania. Dla udanej uprawy borówka wymaga gleby lekkiej, wilgotnej i kwaśnej. Ze względu na płytkie ukorzenienie wymaga podlewania w okresie o mniejszej wilgotności. Najprostszym sposobem uprawy jest uprawa na glebie z natury kwaśnej, np. na terenach kiedyś zalesionych drzewami iglastymi. Jednak je owoce wynagradzają wysiłek związany z jej pielęgnacją. Borówki są bardzo smaczne i wyróżniają się dużymi zasobami cennych składników odżywczych przez co stają się cennym elementem zdrowej diety. Bogate są w mikro – i makro elementy, szczególnie w wapń, potas i fosfor, dodatkowo zawierają duże ilości kwasów i sole mineralnych, pektyn i witamin. Przyznasz, że wobec takich korzyści na pewno warto podjąć się tego wyzwania.
Innymi krzewami z jakich możemy uzyskać pyszne owoce to: aronia czarna, agrest pospolity, malina, jeżyna. Te dwa ostatnie krzewy z pewnością są najbardziej popularne. I nic dziwnego – ich smaczne i słodkie owoce świetnie nadają się do deserów czy smakowania ich zrywając prosto z krzaczka.
Oprócz zastosowania kulinarnego, jakie mają owoce krzewów, same krzewy świetnie urozmaicą wygląd Twojego ogrodu. Jeśli zatem planujesz zakładanie ogrodu – nie zapomnij o krzewach!