zamiennik tonera

Jak powstają zamienniki tonerów

Sądziłeś do tej pory, że do twojej drukarki laserowej występują wyłącznie oryginalne tonery? Kiedy zauważyłeś w sprzedaży zamiennik tonera, byłeś bardzo zdziwiony? A może chcesz się dowiedzieć tego, jak takie zamienniki powstają i czy ich stosowanie jest bezpieczne dla twojej drukarki? Jeżeli tak, koniecznie zapoznaj się z tym tekstem. Dowiesz się z niego wszystkiego co ważne na temat tego, jak produkowane są zamienniki tonerów. Przede wszystkim, najważniejszą rzeczą konieczną do tego, aby zamiennik tonera mógł powstać, jest oryginalna, pusta kaseta po oryginalnym tonerze. Aby stosowanie zamienników miało sens, muszą one być tanie w produkcji. Gdyby występowała potrzeba produkowania kaset, tanio z pewnością by nie było. Problem został rozwiązany w jeden, bardzo prosty sposób – skupuje się puste kasety po tonerach, a następnie są one poddawane regeneracji.

Zamiennik tonera lepszy od oryginału?

Jakie czynności mają miejsce w trakcie regeneracji kasety tonera? Na początku każda kaseta po oryginalnym tonerze jest dokładnie sprawdzana pod kątem braku uszkodzeń lub pęknięć. To bardzo ważne, ponieważ tylko w 100 procentach sprawne tonery mogą być ponownie wypełnione proszkiem i przeznaczone do dalszego użytkowania. Kiedy okazuje się że kaseta jest w dobrym stanie, zostają z niej usuwane naklejki z oryginalnymi markami producentów. Zamienniki nie mogą być z takimi oznaczeniami sprzedawane, ponieważ byłaby to próba oszustwa i podszycia się pod produkt oryginalny. Kolejnym krokiem jest wypełnienie kasety tonerem. Do tego celu wykorzystuje się specjalne otwory. Aby móc umieścić proszek wewnątrz kasety, należy również posiadać stosowne specjalistyczne narzędzie, przypominające swoją budową strzykawkę.

 

Ostatnim krokiem do wykonania, szczególnie w przypadku kaset do nowoczesnych drukarek laserowych jest przeprogramowanie chipa. Czynność jest konieczna do tego, aby drukarka nie rozpoznała że kaseta była już wcześniej wykorzystana. Przeprogramowanie chipa ma również wiele innych zalet, między innymi pozwoli na wydrukowanie większej liczby stron.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *