folia stretch jumbo

Niezastąpiona folia stretch jumbo

Nowoczesne folie do masowego użytku w większości przypadków są wykonane z polietylenu. Dzięki temu są trwałe i bardzo dobrze spełniają się jako funkcja ochronna. Folia stretch jumbo zachowuje wszystkie cechy zwykłej folii stretch, lecz poprzez nowoczesną metodę produkcji oraz wielowarstwowej strukturze może wytrzymać o wiele większe obciążenia.

Odporna jest ona na rozerwania oraz przebicia, przystosowana jest do ochrony ciężkich a także wielkogabarytowych produktów, które trzeba przetransportować.

Folia jumbo została wyprodukowana metodą wylewu CAST, w której surowiec wylewany jako specjalna płaska głowica, a następnie jest rozciągany w jednym kierunku a także schładzany przy pomocy rolek, które pracują w bardzo niskich temperaturach.

W taki sposób folia uzyskuje znacznie większą rozciągliwość oraz elastyczność, gdzie stopień jest różny w zależności od kierunku naciągu. Folia jumbo została wyprodukowana głównie z myślą o transporcie na dłuższe dystanse a także w przemyśle.

Przeznaczeniem folii stretch jumbo jest konfekcjonowanie. Po przewinięciu sprawdza się jako zabezpieczenie ładunków paletowych, ładunków cegieł lub kostek brukowych a także wielkich elementów metalowych. Można stwierdzić, że jest to półprodukt, który służy do wytworzenia folii nadającej się do użytku końcowego. Określenie branżowe folii stretch jumbo obejmuje jej wymiary. Standardowe szerokości to 250 a także 500 milimetów. Producent tej folii oferują też różne rodzaje grubości między 12 a 30 mikronów. Długość folii w rolce jest zależna od jej grubości i szerokości. W każdej ofercie można znaleźć zapewnienie, iż istnieje możliwość dowolnej konfiguracji wszystkich grubości i szerokości na życzenie klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *